Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Wajda o Polsce - oprowadzanie tematyczne

Wajda o Polsce - oprowadzanie tematyczne

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
03.09.2019
wtorek
16:30
bilety

Wajda o Polsce - oprowadzanie tematyczne

Serdecznie zapraszamy na oprowadzanie tematyczne po wystawie WAJDA.
„Będę mówił po polsku, bo chcę powiedzieć to, co myślę, a myślę zawsze po polsku” – mówił Andrzej Wajda, odbierając Oskara za całokształt twórczości, którą to nagrodę potraktował również jako wyraz uznania dla polskiego kina. Filmy Andrzeja Wajdy to podróż przez polską historię, na której wychowały się, wychowują (i zapewne będą wychowywać) pokolenia Polaków. Wajdę więc można uznać nie tylko za kronikarza, ale również za projektanta polskiej tożsamości, który wiele mówił o wyobrażeniach, fantazmatach i narodowych symbolach, które sam tworzył, i z którymi sam się rozprawiał w swoich (i zespołu) pracach.

Prowadzenie: Joanna Kołek - edukatorka muzealna, absolwentka filozofii i kulturoznawstwa. Pracę z innymi i dla innych realizuje, współpracując z Działem Edukacji MNK oraz pracując w trzecim sektorze. Ma słabość do Wyspiańskiego, secesji i sztuki użytkowej oraz kultur krajów Europy Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej.

Słowa kluczowe: WAJDA, Oprowadzania tematyczne